publikované: 14.05.2017 - 15:18  //  aktualizácia: 15.05.2017 - 07:51  //  zobrazené: 869

Šaľa - Topoľčany, Šaľa - Horses

Slovan Duslo Šaľa – MFK Topoľčany 0 : 2 (0:0)
V regionálnom derby susedov v tabuľke chceli domáci (poznámka: chýbali im zranení Chopvana Nureduny, ako aj potrestaný R. Prúčny) nadviazať na úspešníú sériu, ale tentokrát narazili na zdatného protivníka a z plného bodového zisku sa po zásluhe  tešil legionármi prešpikovaný Topvar.

Hostia aj začali  s výhodou silného vetra v chrbte lepšie a už v 5. minúte zachraňoval domáci brankár Masár po nebezpečnej hlavičke Hovsepyana. O tri minúty neskôr zachraňoval po prieniku Laouzaia na bránkovej čiare Szalay. Výbornú príležitosť si vypracovala Šaľa v 13. minúte, keď po rohovom kope nožničky Vaneka vykopával z prázdnej brány najlepší hráč hostí Omborenga. Hostia mali viac z hry a po polhodine sa opäť vyznamenal Masár po delovke Kalisu. V závere polčasu najskôr spoľahlivý Senecký zneškodnil strelu Vaneka a vyznamenal sa najmä v 44. minúte, keď po vtipnej prihrávke Vaneka sa rútil sám na brankára Račkovič, ale Senecký (poznámka: bývalý reprezentačný brankár Slovenska, ktorý istý čas pôsobil aj v Nedede) jeho nájazd a strelu zlikvidoval.

Do druhého polčasu nastúpila odvážnejšie Šaľa a po strieľanom centri domácim útočníkom Surányimu s Račkovičovi chýbali ku gólu milimetre. Hostia kontrovali po hodine jedovatou strelou Iranziho, ktorú vytesnil na roh Masár. Domáci pohrozili ešte  Račkovičom, ale v 69. minúte už viedli hostia. Obrana chemikov  vyrobila prvú  hrúbku, čo okamžite využili hostia a po hlavičke nekrytého Hovsepyana sa dostali do vedenia. Zbytočný gól domácich zaskočil a po piatch minútach sa opäť tešili hostia. Po krídle unikol rýchly Kalisu a po jeho centri Iranzi z malého vápna pridal hlavičkou druhý gól -  0:2. Domáci sa snažili o strelenie kontaktného gólu, prestriedala a mala aj príležitosti Prúčnym a Lalákom, ale obrana hostí dirigovaná skúseným Seneckým dokázala odolať.Z nečakaného trojbodového zisku sa tak tešili oprávnenie hostia, domáci sa už môžu pripravovať na okresné derby v Nedede.
GÓLY: 69. min. Hovsepyan, 73. min. Iranzi,   R. Sárai – 150 divákov. ŽK: Račkovič, Szöcs – Pajer, Laouzai.

DUSLO: Masár – Domasta, Kružlík,   Ďatko, D. Szalay – D. Tóth (74. Keszely),  Lalák, F. Prúčny, Vanek (74. Szöcs) - Surányi (87. Herceg), Račkovič. Tréner Oskár Lancz.

MFK Topvar: Senecký – Pajer, Omborenga, Luzin, Toma – D. Hovsepyan (90. Paľo), Mikula (63.Švajlen), Fotias, Laouzai – Iranzi, Kalisa (79. Sabo). Tréner Jozef Strna.

Z výsledkov III. ligy: Horná Nitra - Komárno 0:0 !; Šurany - V. Ludince 1:3; DAC "B" - NEDED 5:0;  ViOn "B" - Púchov 3:0 !; Nové Zámky - Nemšová 1:0; Galanta - Dubnica 0:2; V. Meder - L. Rovne 0:3; Beluša mala voľno,....

Tabuľka III. ligy: 1. Komárno 66:24 - 66 bodov; 2. Ledn. Rovne 58:30 - 59 bodov; 3. Púchov 44:19 - 53 bodov;.... 13. Šaľa 31:33 - 38 bodov;... 17. Šurany 42:55 - 30 bodov; 18. Veľký Meder 30:54 - 25 bodov; 19. NEDED 29:71 - 17 bodov.

JOZEF SKLENÁR

Duslo získalo dôležité body

Slovan Duslo Šaľa – FC Horses 1 : 0 (1:0)

Domáci chceli (10.5.2017) potvrdiť cennú remízu z V. Ludaníc ďalším víťazstvom, ktoré sa však nerodilo ľahko.  V dôležitom šesťbodovom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí pohrozili v 8. minúte nebezpečnou strelou Svatíka, ale brankár Masár zachránil. Domáci kontrovali o päť minút neskôr rýchlym Surányim a v 20. minmúte Vanekom, ale kvality potvrdil aj brankár hostí Grman. Od 25. minúty však už viedli chemici 1:0. Po rohovom kope sa k odrazenej lopte dostal mladý Račkovič  a prudkou strelou do ľavého roho skóroval. Hostia mohli vyrovnať v 30. minúte Bártom, ale výborný Masár bol proti. V závere polčasu bola v dobrej príležitosti dvojica domácich mladíkov Račkovič s Vanekom, ale skúsený Grman opäť zachránil.

Domáci mohli pridať druhý gól v 49. minúte, keď  kapitán F. Prúčny ideálne vysunuldo brejku Surányiho, ale jeho 20 metrový nájazd a strelu zneškodnil vybiehajúci Grman, ktorý kryl aj o päť minút strelu Laláka. Hostia sa nevzdávali, chceli vyrovnať  a v 66. minúte Jambor z hranice pokutového územia prudko prestrelil. V bojovnom dueli mali ešte dve príležitosti domáci F. Prúčnym, z ktorých najmä tá v 80. minúte bola viac gólová, ale brankár zachránil. Keď ani v 85. minúte hostia nevyužili príležitosť Arsenovičom na vyrovnanie, zo zisku troch cenných bodov sa tešili po zásluhe domáci, ktorí ziskom ôsmych bodov v posledných troch kolách sa posunuli v tabuľke vyššie.

GÓL: 25. min. Račkovič,   R. Papuča – 250 divákov. ŽK: Kružlík – Szabo, Halás.

DUSLO: Masár – Domasta, Kružlík,   Ďatko, D. Szalay – Nurediny (38. D. Tóth),  Lalák, F. Prúčny, Vanek (89. Lang) - Surányi (73. Szöcs), Račkovič. Tréner Oskár Lancz.